Poďte s nami zažiť jedinečný zážitok na konskom chrbte.

Zoberieme vás na vychádzku na koňoch po našej nádhernej prírode pod Kriváňom. Máme pripravené trasy pre skúsených jazdcov, ale aj pre tých, čo s jazdením len začínajú. U nás aj začiatočník, alebo úplný nejazdec môže spoznať, prečo je najkrajší pohľad pomedzi uši koňa.


Jazdy 01, PRAVÝ FARMÁRSKY ZÁŽITOK

Jazdy 02, PRAVÝ FARMÁRSKY ZÁŽITOK

Jazdecké trasy

Ponúkame na výber rôzne dĺžky trás, len podľa vašej chuti. Vyberie si u nás začiatočník, ale aj skúsený jazdec. Ponúkame jazdy už 1 hodinovej trasy (cca 5-6 km) až po celodňovú vychádzku (cca 25 km).

Možnosti jazdeckých trás:

1. Vychádzky pre nejazdcov po lúkach prevažne pokojným krokom
2. Vychádzky pre pokročilých jazdcov lesmi a lúkami, ktoré môžeme precválať.

Každá z jazdeckých trás je pripravená podľa vašich požiadaviek a môžete si vybrať čo chcete vidieť. Príklady našich najobľúbenejších trás:

1. Vychádzka prírodou, ďaleko od obydlí.
Užijeme si spolu ticho prírody a nádherné výhľady po okolitej krajine. Budeme putovať krajinou bez cieľa a užívať si pokoj prítomnej chvíle. Už v priebehu vychádzky zistíte akým úžasným relaxom je jazda na koni.
2. Vychádzka a návšteva našich divých stád škótskych kráv Highlander. Táto ½ dňová vychádzka prírodou je spojená s pozorovaním nášho divého stáda kráv plemena Highlander, netradičného plemena pochádzajúceho s horského prostredia Škótska.
3. Vychádzka a návšteva našich bylinkových plantáží.
Popri našich bylinkových plantážach prechádzame často pri našich vychádzkach, no pre všetkých záujemcov ponúkame aj prehliadku plantáží s výkladom. Kone odstavíme vedľa plantáže a my sa vydáme pešo farebnými záhonmi liečivých byliniek.
Výber trasy je len na Vás. Každú vychádzku spolu prekonzultujeme, radi poradíme a odporučíme tie najkrajšie zastávky.Objednávky a príjazd

Ako to všetko prebehne?

Stačí zavolať na naše telefónne číslo 0944 503 567, alebo nám napísať na [javascript protected email address] a dohodnúť si termín, ktorý vám najlepšie vyhovuje.

Dostanete sa k nám jednoducho, cesta z diaľnice k nám je prehľadne značená bannermi, ktoré vás budú navigovať na každej križovatke. Značenie vás privedie ku Humnu – obchode Farmy Východná, odkiaľ budete pokračovať rovno mostom ponad diaľnicu približne 3 kilometre do doliny pod Kriváňom, kde sú naše kone ustajnené.

Cenník

Cenník našich vychádzok nájdete v sekcii Cenník

Bezpečnosť

A čo bezpečnosť? Bezpečnosť u nás začína vhodným výberom koní, ktoré majú rad vychádzky v prírode a ktoré majú radi ľudí. V rámci bezpečnosti taktiež vyberáme vhodnú trasu, kde má koník dostatočný rozhľad. Takisto vždy pôjdete so skúseným sprievodcom, ktorý pozná okolie a najmä kone a vyberie vhodnú cestu tak, aby ste sa cítili vždy bezpečne a pohodlne. Jazdecká prilba pre každého je u nás samozrejmosťou, dospelí sa môžu rozhodnúť, či si ju na vlastné riziko aj nasadia.

Naše kone

Na vychádzky využívame kone z nášho stáda 9 koní. Volajú sa Sunny, Sepi, Venťo, Marko, Nuty, Pride, Avanti, Lily a Tessa. V našom areáli je zakázané svojvoľné kŕmenie koní, no našim koníkom môžete priniesť mrkvu, alebo jablko a tým ich odmeniť po jazde.

Sunny
(Slovenský teplokrvník, nar. 24.6.2009)

Sunny je naším šéfom stáda a je naším vodcovským koňom. Ja to veľký jedák, a v stáde si udržiava pevný poriadok. Vždy sa na neho môžem spoľahnúť a všetky trasy sme najskôr absolvovali sami traja: Ja, Sunny a Tara.

Sepi
(Juhonemecký chladnokrvník, nar. 27.3.2010)

Sepi je mojou pravou rukou, vzhľadom k jeho plemenu Juhonemecký Chladnokrvník, má veľmi pokojnú až flegmatickú povahu. Bezpečne odvezie aj úplného nejazdca po prírode. Taktiež ho využívame na vozenie ťažších ľudí (do 120kg), keďže Sepi má viac ako 800kg

Venťo
(Holandský teplokrvník, nar. 14.6.2002)

Venťo je bývalý športový kôň, skákal parkúr. Vychádzky si užíva a veľmi rád behá. Je skôr pre pokročilejších jazdcov, lebo beh s ostatnými koňmi ešte neprehral a to aj napriek tomu, že je naším najstarším koňom, ktorého využívame na vozenie. Má 17 rokov.

Marko
(Anglický teplokrvník, nar. 1.1.1985)

Marko je proste naša „srdcovka“. Je to náš najstarší koník, ma 32 rokov (podľa dohľadaných informácií), na vozenie ho už nevyužívame a tak si u nás užíva zaslúžený dôchodok.

Nuty
(Hafling, nar. 4.8.2009)

Nuty je miláčikom všetkých detí ale aj dospelých. Nuty má úžasný charakter a veľmi rád chodí na vychádzky, najmä tie krokové . Väčšinu vychádzok do prírody s deťmi absolvuje Nuty.

Pride
(Quarter horse, nar. 10.5.2003)

Pride je neuveriteľný bežec, zo všetkých našich koní vydrží behať najdlhšie. Je len pre skúseného jazdca, lebo sa rád ťahá dopredu (koniari vedia), beh si užíva a nijak nevymýšľa. Takže pre tých, ktorý majú radi vietor vo vlasoch je Pride tým pravým parťákom.

Avanti
(Slovenský teplokrvník, nar. 1.5.2010)

Tak ako je Sunny šéfom stáda, Avanti je jeho dámskou parťáčkou. Rada si povie svoj názor a je rešpektovaná. V prírode si získala našu dôveru poslušnosťou a ochotou. Jazdcov s minimálnymi skúsenosťami bezpečne prevedie výletom. Rada chodí s mladšími slečnami 11+, ktoré už vedia chodiť samostatne.

Lily
(quarter horse, nar. 15.4.2003)

Lilka je skvelou kobylkou, taká naša „maznoška“ rada sa nechá vyhladkať a bez pohnutia stojí pri čistení deťmi. V prírode si rada zabehá, no rozozná kto na nej sedí. Ak vezie dieťa, ide pokojným krokom a dáva pozor na svojho jazdca.

Tessa
(Slovenský teplokrvník, nar. 27.7.2010)

Tessa je takisto skvelá kobylka, ktorá nemá s ničím problém, v prírode ja ako doma. Rada sa prebehne no tiež si vie užiť pokojnú vychádzku v kroku.

Tara

Tara je neodmysliteľnou súčasťou našej rodiny. Spoločne po našom boku prebehala všetky ponúkane trasy a je vždy vernou spoločníčkou počas našich jázd. Často sa k nám pripája aj počas jázd s našimi návštevníkmi.

KONSKÁ TURISTIKA

032 32 Východná 465

0944 503 567
[javascript protected email address]
kone.farmavychodna.sk
www.facebook.com/konevovychodnej

GPS DD Format: 49.066591, 19.895143
DMS Format: N 49°3'59.728" E 19°53'42.514"


FARMA VÝCHODNÁ p.d.

032 32 Východná 465

0911 407 497
044 5295 245

www.farmavychodna.sk
www.facebook.com/farmavychodna.sk
[javascript protected email address]

PREDAJ SYROV

0904 60 63 67
[javascript protected email address]
Zobraziť viac

PREDAJ priamo na farme
Zobraziť viac
Pondelok - Piatok 9:00 - 18:00
0949 860 944
[javascript protected email address]

PREHLIADKY FARMY

Pravidelné vstupy o 10:00, 12:00, 14:00, 16:00
Na prehliadku sa je nutné objednať telefonicky,
alebo emailom minimálne deň vopred
[javascript protected email address]
0949 860 944
Zobraziť viac

BYLINKY A DROBNÉ OVOCIE

0911 407 497
0907 337 370
[javascript protected email address]
Zobraziť viac

Sledujte nás na Facebooku